Av. Egemen Güngör 

Çarşamba, Ocak 4, 2017, 16:44 | Yorum yok »

Uçak Taşımasının Geç Yapılması...

   Davacını geç taşındığı hususunda bir çekişme mevcut değildir.

 


Çarşamba, Ocak 4, 2017, 16:41 | Yorum yok »

İbra Sözleşmesinin Geçerliliği...

    Miktar içeren ibra sözleşmelerinde alacağın tamamen ödenmiş olması borç ifa yoluyla sona ermiş olur. Buna karşın kısmi ödeme hallerinde dairemizin kökleşmeş içtihatlarında ibraya değer verilmemekte ve yapılan ödemenin makbuz hükmünde olduğu kabul edilmektedir.


Çarşamba, Ocak 4, 2017, 16:37 | Yorum yok »

Kira Borcunun İfa Yeri...

     Kira parası götürülecek borçlardan olup, adi posta havalesi ile gönderilen ödeme olarak kabul edilemez. Yasal sire içerisinde istenilne kira parasının ödenmedinde temerrüt olgusu gerçekleşmiştir. Mahkemece temerrüt nedeni ile tahliye kararı verilmesi gerekirken, yazılı şekilde davanın reddine karar verilmiş olması doğru değildir.


Çarşamba, Ocak 4, 2017, 16:30 | Yorum yok »

Avukatın Meslek ve Kişilik Haklarına Saldırı...

    Avukatlık yasasının 9. maddesinde avukatlık kimliğinin tüm resmi ve özel kuruluşlarca kabul edileceğine ilişkin düzenleme yer aldığı, yönetmelik ve yönergelerin yasaya ayıkırı olamayacağı; ayrıca, seslerini yükseltip el-kol hareketi yaparak " ...nereye şikayet edersen et... " biçiminde sözler söyleyerek karşılıklı saygı sınırlarını aşam banka görevlilerinin söz ve eylemlerini avukata saldırı oluşturduğu gerekçesi ile istemin bir bölümü kabul edilmiştir.


Çarşamba, Ocak 4, 2017, 16:21 | Yorum yok »

Ziynet Eşyalarının İadesi İspat Yükümlülüğü

    Ziynet eşyalarının iadesine ilişkin davada, davacının evden kavgalı bir şekilde ayrılma düşüncesi ile ayrılmadığı, sabit olduğundan davalı erkek kendisi lehine olan karineden yararlanamaz.


Copyright ©2016 Avukat Egemen Güngör, All Rights Reserved. Web Tasarım  ElitNET                           Yasal Uyarı
free website
built with
kopage